Nowości

Referencje:

,,Pragniemy poinformować, że przygotowane przez Państwa szkolenia cieszyły się uznaniem ze strony naszych pracowników, którzy podkreślali wysoki poziom wiedzy trenerów oraz efektywność prowadzonych zajęć” .

„Szkolenia zostały przygotowane w fachowy sposób, uwzględniając nasze indywidualne wymagania i tym samym spełniając nasze wygórowane oczekiwania ”.
 

Olgierd Urbańczyk Head of Design BorgWarner

08.04.2017 r.

CATIA V5 vs CATIA V6

Najbardziej znanym w wielu gałęziach przemysłu rozwiązaniem firmy Dassault Systemes jest CATIA. Jest to stabilne i dojrzałe oprogramowanie projektowe. Wspomaga tworzenie powierzchniowej geometrii modelu, pozwala na jej modyfikację oraz analizę najbardziej złożonych kształtów. W bogatym portfolio produktów można wyróżnić dwie podstawowe wersje CATIA V5 oraz CATIA V6.

Jaka jest między nimi różnica? Który produkt wybrać?

CATIA V5 to zintegrowany system CAD/CAM/CAx. Obecnie jest najbardziej powszechnie stosowana głównie w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. CATIA V5 posiada szeroką gamę narzędzi dającą użytkownikowi nie tylko możliwości projektowania, ale również pozwala na przeprowadzenie podstawowej analizy MES oraz operacji wytwarzania. CATIA V5 to narzędzie, dzięki któremu każda firma może w kompleksowy sposób zrealizować potrzeby wyznaczone przez klientów.

Catia V5

CATIA V6 jest innowacyjnym rozwiązaniem firmy Dassault Systemes. W porównaniu do CATIA V5, poza zmienionym interfejsem graficznym zawiera dodatkowo narzędzia do zarządzania danymi produktu (PDM – Product Data Management). Również w odniesieniu do poprzedniej wersji, całkowicie zmodernizowano format przechowywania danych. Dane zapisywane w bazie danych w postaci „paczek” zawierających informacje o modelu tzw. metadane. Możliwość zapisu danych na lokalnym komputerze istnieje tylko w formacie 3DXML. Jeśli potrzebujemy narzędzia do zarządzania danymi oraz cyklem życia produktu (PLM – Product Lifecycle Management), który usprawni swobodną wymianę informacjami - to właśnie CATIA V6 jest odpowiednim rozwiązaniem.

Catia V6

Cena CATIA jest uzależniona od wybranej konfiguracji systemu, dostosowanej do klienta, która wpływa na jej funkcjonalność. Obecnie wraz z rozwojem produktów Dassault Systemes, cena CATIA V5 jest porównywalna z ceną CATIA V6. W ten sposób producent promuje oraz zachęca do korzystania z nowych rozwiązań integrujących pracę m.in. konstruktorów, technologów, działu marketingu, czy zakupów.

IBS Poland jako certyfikowany ośrodek szkoleniowy Dassault Systemes, przeprowadza zarówno szkolenia CATIA V5 jak i CATIA V6. Kurs CATIA może odbyć się w zakresie standardowym lub dedykowanym -przygotowanym specjalnie pod specyfikę pracy klienta.

« wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.